El exportero del Barcelona ha podido abandonar el hospital tras 11 días ingresado.

El exfutbolista turco de 46 años Rustu Reçber, que jugó en el Barcelona en la temporada 2003-2004, ha recibido el alta tras superar el coronavirus, según ha informado este lunes su esposa en Instagram. El exguardameta tuvo que ser ingresado en el hospital del Estambul hace once días al agravársele los síntomas propios del Covid-19, enfermedad de la cual dio positivo.

“Tras unos duros once días, mi marido ha recibido el alta”, ha escrito Reçber en su cuenta oficial de Instagram junto a un vídeo de la pareja. Según el diario turco Miliiiyet, Rustu Reçber fue contagiado por su propia esposa, Isil. Días después fue ingresado en el hospital donde llegó a estar en “estado crítico”. Tras unas jornadas de evolución favorable, este lunes ha recibido finalmente el alta.

View this post on Instagram

Ne güzel bir gün Allahım sana şükürler olsun..11 günlük zorlu süreçten sonra eşim taburcu oldu🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Sen duaları kabul edensin, sen bizleri gören,bilen koruyansın.. Çok sevinmem gerekse de herşeyi yarım yaşıyorum aslında.. Çünkü o kadar çok şifa bekleyen hasta var ki şu an hastanelerde.. Dostlar, onların babaları, anneleri ,sevdikleri , yakınları hepsine sen bu güzel günü yaşat Allahım..Evlerine, sevdiklerine kavuştur.. Yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi verenlere dualarım devam edecek.. Tesekkürlerime gelince ; bu zorlu süreçte yanımızda olan başta devlet büyüklerim,TFFyöneticilerim,başkanım Ali Şen,başkanım Ali Koç, sevgili büyüğüm Mehmet Ali Aydınlar, olmazsa olmaz çok değerli abilerim Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Mustafa Semiz, canım Özlem Cankurtaran, kardeşim Dilek Avşar her an her saniye yanımızda olduğunuzu bilmek çok önemliydi eksik olmayın, sağolun varolun.. Kıymetli dostlarımız, canım ailem,yakınlarımız,sevenlerimiz,sizler Allah herkesten razı olsun iyi ki varsınız hayatta herşey güzel gönlünüzün istediği gibi olsun. Kavacık Medistate hastenesinde başlayıp Maslak Acıbadem’de devam eden tedavimiz boyunca gece gündüz ellerinden geleni yapan bizi iyileştiren doktor, hemşire ve diğer sağlık personeline ne yazsam az.. Allahım sizleri korusun.. Tesekkürler Mücahit hoca, tesekkürler Serap hoca, tesekkürler Gülcihan hoca.. Tedavi şekline gelince; TC Saglık Bakanlığınca uygulanan bir tedavi protokolu var.Bu tüm hastanelerde kişinin hastalık seviyesine göre aynı.Farklı ilaç veya tedavi şekli yok .Vücudun gücü devreye giriyor orada.Virüs mü güçlü sizin vücudunuz mu ? Savaş başlıyor.Bu sebeple zararlı alışkanlıklarınızı bırakın bir an önce şu yaşananlar vesile olsun.Sağlığınızın ve hayatımızın kıymetini bilin.. SEVGİYLE KALIN ,SAĞOLUN…

A post shared by Isil Recber (@isilrecber) on

Rustu fue internacional con Turquía entre 1994 y 2012. Tras un excelente Mundial en 2002, se convirtió en el primer fichaje del nuevo presidente Joan Laporta en 2003. Tras una temporada muy discreta en la que se vio desplazado a la suplencia por un incipiente Víctor Valdés, el turco abandonó el club en 2004, con destino el Fenerbahçe turco. Años después firmó por el Besiktas, donde terminó su carrera en 2012.

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here